Победа в пет сета донесе аванс на ЦСКА в полуфиналната серия с Нефтохимик

ВК ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg
20:40, 11.04.2023

ЦСКА показа непримирим характер и много желание, за да постигне летящ старт при визитата на Нефтохимик Бургас в откриващия двубой от полуфиналната серия в елитния волейболен шампионат. Съставът на Сашо Попов наложи волята си след страхотна битка и 3:2 (25:22, 25:23, 22:25, 18:25, 15:10) гейма в зала „Младост“.

„Армейците“ изиграха две перфектни части, с които поведоха в мача след 25:22 и 25:23. Столичаните бяха близо до това да вземат срещата дори чисто, като стартираха отлично и в третия гейм. Бургазлии обаче също демонстрираха висока класа и намериха сили да обърнат развоя на събитията, за да изравнят след 25:22 и 25:18. Така се стигна до тайбрек, където обаче отново волята на „червените“ бе тази, която ги изведе до крайния триумф с 15:10.

Най-резултатен бе Матей Михайлович от тима на домакините. Над всички за успеха бе Димитър Димитров с 22 точки (1 ас), а Александър Симеонов добави 15.

Така ЦСКА взе първата победа в полуфиналната серия и сложи край на 19-те поредни победи на Нефтохимик в първенството. Вторият мач от серията е в сряда, 12 април, от 17:45 часа отново в зала „Младост“.

Възможна ли е четиридневна работна седмица у нас?