Предаването "Джинс" на БНТ с награда "Златно перо".
То беше отличено наред с още 23 изявени дейци, сред които кинорежисьорът Виктор Божинов, актрисата Силвия Лулчева и други ярки личности, оставили следа в нашата литература, театър, музика, изобразително изкуство, кино и журналистика. Наградите бяха раздадени за 27-и път и отново събраха на едно място културния елит на България.
"Утвърждаването на тези награди "Златно перо" се дължи най-вече на тези, които ги получават. Защото това са едни изключителни представители на нашата изкуство и култура", заяви Васил Димитров, изпълнителен директор на Cantus Firmus.
"Джинс е шанс, Джинс е привилегия, Джинс е кауза. Ако въпросът "Ти от кой Джинс си" е станал важен, значи сме успели. Много сме благодарни за наградата", каза Йоланта Попова, продуцент на "Джинс".
"Това е, което можем да направим ние - да предаваме паметта и тази памет да ни учи на всичко онова, което ни липсва в днешния ден", коментира Георги Проданов, автор и сценарист на "Джинс".