Държавният глава Румен Радев и служебният премиер Стефан Янев поздравиха учениците за празника. Пожелаха им успех и нови знания.
"Пожелавам много здраве, много нови знания, приятели на нашите деца, които прекрачват днес отново прага на училището. Най-вече успех на първолаците, знаете за тях това е съкровен ден, за техните родители. И с огромна благодарност към българския учител", каза президентът Радев.
Президентът посети най-старото училище в Пазарджик, а премиерът училище "Неофит Рилски" в Габрово.
"Да използвам възможността още веднъж да честитя първия учебен ден на всички учители, на всички родители, на всички деца - малки и големи, тръгнали по пътя на знанието, по пътя на собственото развитие и усъвършенстването. Денят, който символизира именно този път. Затова трябва да бъдем съпричастни и още веднъж да подчертаем, че образованието, науката е национален приоритет и в момента като представляващ правителството искам да заявя, че ще направим всичко възможно да развиваме образованието и науката в България, защото това е бъдещето", заяви служебният министър-председател Стефан Янев.