Проучване на "Галъп интернешънъл" показва, че близо 30% от българите са преоткрили България като добро място за почивка.
Все пак в последната година 1,4 милиона души са отложили почивка в България, а 1,2 милиона в чужбина. Проучването е проведено сред 1000 души в периода 18 - 24 март 2021 г., заедно с туристическия бранш.

Изследването показва все още понижена спрямо преди кризата туристическа активност както в страната и в чужбина, а също и променени стереотипи.
Заради COVID-19 мнозина вече споделят интерес към места за почивка с по-малко хора. 63% твърдят, че с идването на коронавируса са започнали да избягват многолюдните места. 34% все пак не изпитват такива притеснения.

73% пък биха предпочели пътуване за почивка само с кола. 26% нямат такъв проблем.
В тази ситуация едва ли само COVID-19 е решаващ фактор, но явно е, че по-изолираните форми на туризъм стават и по-предпочитани.

Все още българите са разделени по отношение на идеята за т.нар. "ваксинационни паспорти" или "зелени сертификати": 50% по-скоро са съгласни, 43% са против.
Трайчо Трайков: Компании, които използват големи количества електроенергия, може да получат компенсация
Цените на горивата: Икономисти препоръчват ограничаване на потреблението
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе
Тръмп: "Имам всичкото време на света, но Иран не - часовникът тиктака!"