Граничният пункт при Златоград остава затворен заради нов пик на заразата в Северна Гърция. Пунктът трябваше да заработи утре, но е взето решение това да се отложи, след като през изминалото денонощие в южната ни съседка отчетоха рекорден брой нови случаи на COVID-19.
Няколко села в областите Ксанти и Родопи са под карантина, заради рязък скок на заболелите - 73 само за седмица. За изминалото денонощие починалите са петима, с което общият брой за Гърция от началото на пандемията достигна 188.
В огнищата в Северна Гърция е въведено задължително носене на маски, забрана за влизане и излизане от селището и вечерен час.
Съобщава се, че голяма част от местните отказват да бъдат изследвани. Предполага се, че причина за пика на пандемията в населяваните предимно от мюсюлмани села, са религиозни ритуали, при които хората са се събирали, без да спазват мерките за безопасност.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?