Роберт Левандовски с най-бързия хеттрик в историята на ШЛ

Роберт Левандонвски
09:51, 09.03.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Звездата на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски записа най-бързия хеттрик в историята на Шампионската лига във вторник вечерта срещу РБ Залцбург.

Нападателят вкара три попадения до 23-ата минута от началото на срещата. По този начин той изпревари досегашното постижение в турнира на УЕФА, записано от Марко Симеоне за Милан срещу Розенборг през 1996 година за 24 минути.

Баварският гранд влезе в топ 8 на Шампионската лига, след като победи със 7:1 в реванша РБ Залцбург. След общ резултат от 8:2 Байерн Мюнхен продължи напред за четвъртфиналите.

Роберт Левандовски се отчете в 12-ата и 21-ата минути от дузпи, а в 23-ата направи резултата класически.

Той записа още едно постижение, достигайки 10 и повече попадения в турнира за трети път след сезон 2019/2020 и 2012/2013.

С декларация "Има такъв народ" отбелязаха 79 години от спасяването на българските евреи
Асоциацията на зърнопроизводителите: Няма адекватно действие относно резерва на зърното