Варненският окръжен съд остави в ареста 35-годишния наркодилър, който беше задържан във Варна след преследване от полицията.
Срещу него има повдигнато обвинение за притежание и разпространение на наркотици. В автомобила на мъжа, в жилището му във Варна и в дома на майка му в Добрич бяха открити общо 12 килограма марихуана, амфетамин и кокаин.
Съдът прецени, че има достатъчно доказателства в подкрепа на обвинението и отхвърли исканата от адвоката на задържания по-лека мярка за неотклонение. Като мотив беше посочен и фактът, че наркодиларът е държал наркотични вещества в дома, в който живее със семейството си.
СъдъРешението на Варненския окръжен съд подлежи на обжалване в тридневен срок.
Автор: Даниела Цекова
Правосъдният министър поиска наказание за нотариуса Веселин Петров по случая „Баба Алино“
Прокуратурата в Бургас иска постоянен арест за германец, издирван за сексуално насилие над деца
СГП е разпоредила проверки по сигналите за ползването на данни от резервационните записи на пътниците
Министърът на туризма: С агресивна реклама и много инициативи се надяваме да компенсираме колебливия старт на сезона
Велислава Делчева: 8500 са жалбите към омбудсмана само за първите шест месеца на годината, при 11 000 общо за 2025 г.
Освободиха двама от шестимата българи, обвинени в шпионаж от Великобритания