Изпълнителна агенция "Медицински надзор" връчи общо 6 акта. Един на болница "Шейново" и 5 на служители от лечебното заведение. За БНТ от агенцията уточниха, че не са успели да връчат акт на още един служител, защото той бил в болничен. Не е ясно на каква стойност са актовете. Служителите имат 7-дневен срок да ги обжалват.
Сагата с разменените бебета в болница "Шейново" се пренася в съда
Глобите са за констатирани административни нарушения, след проверка в лечебното заведение, която стартира през декември. След края ѝ в началото на януари стана ясно, че до размяната на бебетата се е стигнало, заради занижен контрол на различни нива в болницата.
"Шейново" отнася към съда исковете за обезщетение по казуса с разменените бебета
Междувременно от Столичния общински съвет обявиха конкурс за избор на директори на 6 общински болници в София. Сред тях е и "Шейново".
Представиха първия том на сборник за историята и културата на Западните покрайнини
Нова формула за парното: От 1 май в сметките ще има данни за изчислението на общите части
Премиерът Андрей Гюров пред Марк Рюте: България остава твърдо ангажирана с НАТО и колективната отбрана
От началото на войната: Най-малко 80 военни цели са ударени край Тел Авив от ирански атаки
Среща на върха в Брюксел: България и още 9 страни искат реформа за схемата за търговия с емисии