Славия загуби контролата си срещу Факел в Белек

Славия Факел
Снимка: Start-photo.bg
17:37, 30.01.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Славия допусна поражение с 1:2 срещу Факел (Воронеж) в предпоследния си контролен мач по време на лагера в турския курорт Белек.

В шестата минута Роман Акбашев даде аванс за руския втородивизионен клуб с шут от границата на наказателното поле.

В средата на първата част “белите” опитаха да изравнят, но Борис Димитров и Роберто Илиев нямаха късмет и пропуснаха да се разпишат във вратата на Факел. Секунди преди почивката ветеранът Дарко Тасевски също беше близо до това да реализира в мрежата на тима от Воронеж.

В 54-ата минута Кристиян Стоянов направи добър пробив и подаде за Борис Димитров, чийто удар се отби горната греда на вратата.

Само три минути по-късно Ертан Томбак центрира в наказателното поле, където Димитров с глава възстанови равенството, преодолявайки вратаря на Факел.

В 68-ата минута Евгени Марков на празна врата оформи крайното 2:1 в полза на Факел, а девет минути преди края на редовното време гол на Роберто Илиев беше отменен заради засада.

Малко преди края на срещата и гредата помогна на Славия да не допусне ново попадение във вратата си.

Във вторник е последната проверка на Славия на турска земя, а противник на “белите” в нея ще бъде руският елитен Оренбург. Веднага след нейния край славистите ще се завърнат в София, където ще продължи подготовката на отбора за втората част от сезона.

Момче с аутизъм с награди в церемонията спортист на Пазарджик за 2022 г.
Заради преброяването: ЦИК трябва да направи актуализация на мандатите