Славия загуби първата си контрола в Турция

славия пристигна турция подготвителния лагер
Снимка: ПФК Славия
от БНТ , Източник: БГНЕС
16:49, 15.01.2023

Славия загуби от сръбския Младост Лучани с 1:2 в контрола, играна на "Фанатик Спорт Сентър" в Белек.

Четвърт час след началото шут на Иван Минчев над 25 метра премина над напречната греда. Сърбите успяха да открият резултата след атака отляво, при която топката стигна до Никола Йойч и той стреля силно с левия крак, за да изведе отбора си напред в резултата.

В 34-а минута Емил Стоев отправи удар с глава, но бе неточен. Малко след това футболистът на "белите" бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа . Иван Минчев се нагърби с изпълнението и не сбърка - 1:1.

През второто полувреме треньорът Златомир Загорчич направи множество промени в състава си. Отличи се младокът Валентин Петров, който на няколко пъти застраши вратата на противника. В 68-ата минута обаче мощен удар на Неманя Мичевич се спря зад гърба на вратаря Николай Кръстев и така Славия стартира с поражение в контролите.

Кристиан Димитров: Идват добри времена за Левски