Спартак Варна победи косовския Малишева в четвъртата си контролна среща

спартак варна победи косовския малишева четвъртата контролна среща
Снимка: ФК Спартак Варна
16:33, 25.01.2023
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на Спартак Варна спечели с 2:0 контролата си срещу Малишева Косово.

Двубоят започна равностойно, но още в 12-ата минута Лерой Микелс излезе на добра стрелкова позиция и от границата на наказателното поле простреля вратата на Малашева за 1:0. В 22-aта минута Сабала имаше възможност да стреля към вратата на Фигейредо, но стражът на „соколите” улови без проблем.

Няколко минути по-късно Малашева имаха две добри позиции за директен обстрел към вратата на варненци, но на мястото си отново бе Фигейредо. Малко преди края на първото полувреме Малашева имаха може би най-чистото си положение в тази среща, но то бе осуетено от защитниците на Спартак.

През втората част в игра влязоха всички футбилисти на Спартак, с които разполага Димититър Димитров – Херо, като цял мач записаха единствено Александър Белоусов и Нейтън Холдър.

Влезлият в игра Андриан Димитров се разписа за втория гол в полза на „соколите” в 51-aта минута.

Темпото през второто полувреме продължи на високи обороти, като определено „соколите” бяха по-активни.

В 81-aта минути съперникът ни имаше претенции за дузпа, но реферът даде свободен удар. В тази ситуация отново защитата на Спартак се намеси и до по-сериозно положение пред вратата на влезлият в игра Дичевски не се стигна.

Това бе чевтъртата контрола за тима, воден от Димитър Димитров – Херо от началото на зимната подготовка и втора в Анталия. Преди това „соколите” победиха с 2:1 Локомотив Горна Оряховица и с 4:1 Добруджа в България, а в първия си двубой от лагера в Турция завършиха наравно 1:1 с Черноморец Одеса.

Следва проверка с украинския ФК Минай в събота, 28 януари, а последната контрола на варненци на турска земя е с ФК Македония Гьорче Петров на 2 февруари.

Люта зима в Азия: Жертви на студа в Афганистан, рекордно ниски температури в Китай