Стаматова е втора на двойки, Шаламанова е трета на сингъл на турнира за жени от ITF във Варна

стаматова втора двойки шаламанова трета сингъл турнира жени itf варна
Снимка: БФ Тенис
18:11, 17.09.2022

Юлия Стаматова спечели второ място на двойки, а Даря Шаламанова е трета на сингъл на турнира за жени от веригата ITF World Tennis Tour във Варна.

Надпреварата с награден фонд от 15 хиляди долара се провежда на кортовете на ТК „Супер Спорт" и носи точки за ранглистата на WTA. Състезанието се провежда със съдействието на община Варна.

Този турнир е поредната отлична възможност за българските тенисисти да трупат както точки за международните ранглисти, а също така и състезателен опит в своята страна.

Във финала на двойки Юлия Стаматова и Мелис Сезер от Турция отстъпиха с 4:6, 4:6 от румънките Патрича Мария Циг и Мария Тома.

На сингъл Шаламанова загуби на полуфиналите с 1:6, 4:6 от Патрича Мария Циг от Румъния. За Даря това бе първи полуфинал в турнир на Международната федерация ITF, за което заработи 4 точки за световната ранглиста и 734 долара.

Румънката Циг ще играе във финала срещу Лучия Багарич (Хърватия).

Ураганна буря край морето: Двама пострадаха при срутване на покрив в Поморие, спасиха човек, паднал зад борда на яхта
Стотици доброволци се включиха и днес в почистването след наводненията в Карловско