ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Три българки с място в Топ 40 в спринта на 7.5 км на световното по биатлон за девойки

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
Спорт

Валентина Димитрова, Лора Христова и Стефани Йолова представяха България в дисциплината на шампионата в Йостерсунд.

три българки топ спринта световното биатлон девойки
Снимка: БФ Биатлон
Слушай новината
00:00
00:00

Валентина Димитрова, Лора Христова и Стефани Йолова се класираха в първите 40 в спринта на 7.5 км за девойки до 21 години на Световното първенство по биатлон в Йостерсунд (Швеция).

Димитрова, която е европейска шампионка в индивидуалната дисциплина в тази възрастова група, завърши 34-а с изоставане от 3:10.9 минути от шампионката и с пет грешки в стрелбата - два от положение легнал и три на прав.

Със същите грешки и на 35-а позиция е Лора Христова с пасив от 3:15.5 минути, а Стефани Йолова остана 38-а от общо 99 завършили със само два пропуска и на 3:19.3 минути от първото място.

Световна шампионка стана австрийката Анна Андексер, която допусна само една грешка на втората стрелба и измина трасето за 22:22.0 минути.

Утре Световното първенство продължава с масовия старт в четирите възрастови групи юноши и девойки до 18 и до 21 години.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?