УЕФА отложи мача между АЕК и Динамо Загреб след убийството на гръцки привърженик

уефа стартира програма борбата онлайн обидите расистка основа
13:21, 08.08.2023
Европейски футбол

Срещата от третия квалификационен кръг на Шампионската лига между АЕК Атина и Динамо Загреб беше отложена за неопределено време по решение на УЕФА, съобщиха от местната полиция.

Срещата трябваше да се проведе в Атина тази вечер.

По-рано гръцкият телевизионен канал ERT-1 съобщи, че късно вечерта на 7 август в Атина е имало масово сбиване между фенове на АЕК и Динамо, в резултат на което един човек е загинал, осем са ранени, а 96 са арестувани.

Фенове на Динамо пристигнаха в Гърция, въпреки забраната на УЕФА. По информация на полицията група от 150-200 организирани фенове на Динамо са пристигнали в Гърция в понеделник с автобуси и автомобили.

Победителят от сблъсъка между АЕК и Динамо ще се изправи срещу действащия белгийски шампион Антверпен в плейофния кръг на Шампионска лига.

Денков: СЕМ да опита да се справи с дезинформацията, хибридните атаки и неспазването на етични правила
Колумбия се класира на първия си четвъртфинал на световно първенство по футбол за жени