"Небесно-сините" се развилняха за втори триумф на шампионата

уругвай голова фиеста боливия копа америка
Снимка: Uruguay Football ENG/Twitter
09:23, 28.06.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Националният отбор на Уругвай постигна втори пореден триумф на Копа Америка в САЩ и погледна смело към следващата фаза. Съставът на Марсело Билеса изнесе лекция на Боливия след 5:0 в мач от втория кръг в група C. На стадион „МетаЛайф“ уругвайците нямаха спиране, а в ролята на голмайстори влязоха Факудо Пелистри, Дарвин Нунес, Максимилиао Араухо, Фредерико Валверде и Родриго Бнтанкур.

По този начин „небесно-сините“ оглавиха групата с пълен актив от две победи и 6 точки, а играчите на Антонио Заго са на обратния полюс и без точка, което им отрежда последното четвърто място. На 2 юли (вторник) уругвайците ще имат за съперник САЩ, докато боливийците ще премерят сили с Панама.

Факундо Пелистри постави начало на разгрома още в 8-та минута, когато откри след центриране на Араухо. В 21-та Дарвин Нунес покачи резултата с прецизен удар.

В 77-та минута Николас де ла Крус центрира към Максимилиао Араухо, който получи топката в наказателното поле и направи резултата класически. Четири минути по-късно Факундо Пелистри подаде към Фредерико Валверде, а последният не сбърка за 4:0. Минута преди края на редовното време Родриго Бнтанкур сложи точка на разгрома за уругвайците.