Венецуела с обрат на старта на Копа Америка

венецуела обрат старта копа америка
Снимка: La Vinotinto/Twitter
09:41, 23.06.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор на Венецуела се поздрави с успех на старта на Копа Америка в САЩ. Футболистите на Фернандо Батиста сразиха Еквадор с 2:1 в среща от първия кръг в група B. На „Ливай Стейдиъм“ в Санта Клара венецуелците трябваше да правят обрат, за да поставят успешно начало на своето участие на американска земя.

Джереми Сармиенто зарадва еквадорците, докато за „винено-червените“ точни бяха Джондер Кадис и Едуард Бело. Въпреки че „трикольорите“ бяха смятани за фаворити, те останаха с 10 души още в 22-рата минута, когато Енер Валенсия получи директен червен картон заради грубо влизане с бутоните в гърдите на играч от венецуелския тим.

На 27 юни (четвъртък) венецуелците ще премерят сили с Мексико, а еквадорците ще имат за съперник Ямайка.

Еквадорският отбор не се притесни от факта, че остана с човек по-малко през първото полувреме и удари първи в мача. В 40-та минута Джереми Сариенто засече една изчитена топка на границата на наказателното поле и откри резултата в полза на своя тим.

При подновяването на играта еквадорците се възползваха от численото си предимство и поставиха равенството на таблото. В 64-та минута Йондер Кадис получи подаване в противниковото наказателно поле и се разписа със силен шут по земя.

10 минути по-късно обратът бе факт. Александър Домингес отрази шут с глава на венецуелския играч, но последва добавка на Едуард Бело, който отбеляза и оформи крайния резултат.

Тошко Йорданов: Изборът на Рая Назарян не е протягане на ръка
Станислав Генчев: Надявам се с играта си да пълним стадионите