Везенков и Олимпиакос допуснаха обрат срещу Цървена звезда в Евролигата

Олимпиакос загуби с 86:90 у дома в среща от 15-ия кръг на редовния сезон в Евролигата

23:06, 22.12.2022
Чете се за: 02:22 мин.
везенков олимпиакос седми пореден успех гръцкото първенство

Българинът Александър Везенков и неговият клубен Олимпиакос допуснаха обрат и отстъпиха с 86:90 у дома на Цървена звезда в среща от 15-ия кръг на редовния сезон в Евролигата.

За "червено-белите" това бе шесто поражение от началото на кампанията в турнира, докато "звездашите", въпреки че имат сериозни проблеми с дълговете си вече са с положителен баланс от 8 победи и 7 поражения.

Мачът в Пирея започна равностойно, като в първата четвърт имаше няколко смени на водачеството, но в крайна сметка краят ѝ дойде при 22:21 в полза на домакините.

Везенков и компания започнаха по-силно втората част и по едно време съумяха да натрупат аванс от 12 точки при 42:30, но до почивката гостите от Сърбия намалиха пасива си до само 4 пункта.

Равностойната битка продължи и след подновяването на играта, като домакините контролираха крехкия си аванс през дълги периоди от третата четвърт, но в самия край Цървена звезда стигна до обрат и взе минимална преднина от 65:62 преди последната част.

"Звездашите" пренесоха силната си игра и в последната част и успяха да се откъснат с 11 точки в резултата при 78:67. До края баскетболистите на Олимпиакос се опитаха да се върнат в мача, но силите им стигнаха само да намалят част от пасива си, но не и за обрат и така крайната победа остана за сръбския тим.

За победителите Лука Вилдоса стана най-резултатен с 21 точки, а Филип Петрушев добави 14. За Олимпиакос пък Александър Везенков завърши с 13 точки, а с по-голям актив от него приключи единствено Тарик Блек, който записа 14.

В класирането Олимпиакос заема 6-та позиция, а Цървена звезда е само две места по-назад.

Германия арестува служител на външното разузнаване, заподозрян в шпионаж за Русия
Астронавти на НАСА излязоха в открития Космос, за да монтират слънчеви панели на МКС