Везенков и Олимпиакос удариха Барселона на старта на Евролигата

08:51, 08.10.2022
везенков олимпиакос удариха барселона старта евролигата
Снимка: БК Олимпиакос

Българският баскетболист Александър Везенков и неговия клубен тим Олимпиакос започнаха с победа новия сезон в Евролигата, след като надиграха като гост с 80:70 (13:16, 21:12, 23:21, 23:21) състава на Барселона.

Решаващи за крайния изход от срещата бяха последните минути на третата четвърт, когато гръцкият тим направи серия от 11:0 точки, с което взе солиден аванс при 57:47.

В последната четвърт "червено-белите" умело контролираха аванса си и в крайна сметка заслужено стигнаха до крайния успех.

Александър Везенков стана най-резултатен за победителите, реализирайки 20 точки срещу бившия си тим, а освен това добави и 7 борби за 27 минути на паркета. Сериозен принос за успеха имаше и Янулис Ларендзакис, който в последните 10 минути вкара четири тройки, с които оформи и общия си актив от 12 точки в двубоя.

За домакините от Барселона пък Нико Лапровитола беше най-полезен със своите 16 пункта.

Мика Зайкова, ИТН: Не сме в парламента, защото имаме лошия навик да говорим истината