Владимир Илиев стартира сезона с 22-то място в Контиолахти

16:07, 29.11.2022
Чете се за: 01:35 мин.
Владимир Илиев
Снимка: БОК, Йордан Петков

Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев започна сезон 2022/23 в Световната купа с 22-ра позиция в индивидуалния старт на 20 км, който се проведе в Контиолахти, Финландия.

35-годишният състезател от Троян допусна две грешки в стрелбата си, като и двата му пропуска дойдоха при стрелбите от положение прав, но със стабилно ски бягане Илиев измина трасето за 52:55.5 минути, с което остана на 3:19 минути от победителя Мартин Понсиуолма от Швеция.

С 22-то си място в крайното класиране българинът си заслужи и 19 точки за генералното класиране за Световната купа.

В надпреварата участие взеха още двама българи, от които по-предно място зае Константин Василев, който с четири грешки в стрелбата се нареди 87-ми, а 89-и остана Антон Синапов, който пък направи шест пропуска на огневия рубеж.

По план в надпреварата трябваше да се включи и световният ни вицешампион за младежи Благой Тодев, който обаче не стартира.

Утре в Контиолахти предстои и индивидуалната дисциплина на 15 км при жените.