Волейболистите до 20 години загубиха от Италия на Младежкия олимпийски фестивал

16:10, 27.07.2022
волейболистите години загубиха италия младежки олимпийски фестивал

Българският национален отбор по волейбол за младежи до 20 години допусна първата си загуба по време на Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица, Словакия.

"Лъвчетата", водени от Мартин Стоев отстъпиха с 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) на Италия в третия си и последен двубой от предварителна Група "А".

В първите два гейма "Скуадра Адзура" диктуваше случващото се на игрището и заслужено взе първите две части.

В третата българите най-накрая започнаха да показват истинското си лице, като при 24:22 дори стигнаха до две възможности да вкарат срещата в четвъртия гейм. За съжаление, "лъвчетата" не се възползваха от този шанс и загубиха следващите четири разигравания, а с това и мача.

Въпреки поражението отборът на Мартин Стоев вече си бе гарантирал класирането за полуфиналите, където ще играе срещу победителя от Група Б, който ще стане ясен по-късно днес.

България U20 ще излезе в спор за място на финала в петък (29 юли) от 20.00 часа българско време.

Връщат маските в болниците, социалните заведения и обществения транспорт в Русе
Нинова: Направих всичко по силите си. Оттук нататък отговорността е на президента