Заместник -министърът на енергетиката Пламен Данаилов посочи, че "Булгаргаз" и в момента прави заявка за доставка на руски газ, но всяко плащане в рубли е нарушение на санкциите, определени от ЕК.
"Булгарагаз" през цялото време изпълнява своите ангажименти по сключения договор с "Газпром" и изпраща уведомителни писма за доставка и търси възможности да плаща във валутата, която е по договор. За нас не е ясно и ние такава информация нямаме, кой поема валутно-курсовия риск, а той е много съществен. Само в рамките на 2 месеца рублата поскъпна спрямо еврото и спрямо американския долар с над 100%. Т.е., кой носи риска от тази обмяна, ако се плати в друга валута", каза Пламен Данаилов - зам.-министър на енергетиката.
Кирил Петков: Възможно е "Газпром" да дава различни условия на страните в ЕС
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?