От днес започва кандидатстването за помощта от 24 лева на ден по схемата "Запази ме".
Новата мярка е предназначена за работници, които са в неплатен отпуск заради пандемията и частичното затваряне на бизнеса от края на ноември до 21 декември.
Служителите трябва да пуснат заявление до работодателя си, а той да го придвижи до Бюрото по труда. Всички необходими документи са достъпни на сайта на Агенцията по заетостта. От социалното министерство обещават документите да бъдат разгледани в рамките на до 10 дни, а плащанията да се осъществят в срок до 5 дни.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив