Нова програма за обучение на служителите в системата на МВР, наречена „Новият полицейски лидер", се опитва да промени традиционния образ на полицая и да го превърне в една по-комуникативна и диалогична личност.
Йончев ръководи екип от десетина експерти, чиято задача е ежедневно да решават сложни икономически казуси не само по документи, но и в личен контакт с хората. Къде тогава е мястото на лидера в полицейската работа?Димитър Йончев, началник на сектор „Икономическа полиция" - Враца: "Лидер за мен означава личност, която умее да води, да управлява, подкрепя, стимулира и мотивира своя състав."
Димитър Йончев, началник на сектор „Икономическа полиция" - Враца: "За мен лично разликата между един ръководител и един лидер е, че лидерът не само успешно води хората след себе си, а се оставя в определени моменти да бъде и воден. Тоест той се вслушва и в съответните личности от групата."За Димитър Йончев обучението в лидерство е добър знак, че за вътрешното министерство са важни не само патрулките, бензина и кубинките. Трябва да се инвестира и в хората, защото е важно съвременното общество да ни приеме, смята началникът на „Икономическа полиция" във Враца.
Варненски съд наложи мярка “подписка” на бившия главен архитект на кметство “Приморски”
Задържан е служител в Ардино заради съмнения за нарушения при обществена поръчка за 6 млн. лв.
Десислава Атанасова за полетите с Пеевски: На посочените дати съм пребивавала единствено на територията на Турция
Апел за помощ в издирването на двете деца по поречието на Струма отправиха от община Бобошево
Бургас, Варна, Пловдив и София ще се борят за домакинството на „Евровизия 2027“
Погребението на Хаменей: Очакват се между 15 и 20 млн. поклонници в първите три дни (СНИМКИ)