Няма нарушения в проекта за изграждане на рибарско пристанище в квартал "Аспарухово" във Варна. Това заяви премиерът Бойко Борисов по повод публикация в медиите, че на плажната ивица във варненския квартал ще се строи хотел. Премиерът е във Варна, за да се запознае с работата по големите инфраструктурни обекти в града.
Премиерът Бойко Борисов започна инспекцията си във Варна с разширението на бул Васил Левски - мащабен инфраструктурен проект, който засяга соновните булеварди в града и е причина за огромните задръствания в морската столица.
Борисов се увери, че това е сериозно съоръжение, което отнема повече време от предвиденото. По думите на премиера, по-добре да се закъснее с изпълнението на проекта, отколкото да се бърза и да не се свърши както трябва.
На 16 ще започне и строителството в района на Белокопитово на АМ "Хемус", премиерът Бойко Борисов увери, че ако всичко върви добре до 2024 година АМ "Хемус" ще бъде завършена.
Още по темата - в прякото включване на Нивелина Няголова.