Медицинските сестри са безценен участник в лечебния процес. Някак си те успяват да се оправят. Често се работи на две места. Това коментира в "Денят започва" бившият министър на здравеопазването Мирослав Ненков и допълни, че в много болници щатът на сестрите не е запълнен, което влияе негативно и на качеството на работа.
По думите му сега се берат плодовете на засятото преди 10 години. Някой гений е измислил болниците да са търговски дружества тогава. Това е причината за тежкото състояние на болниците в Ловеч, Враца и др. като всичко това става с политическа протекция на местно и национално ниво, коментира Ненков.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро