От 6 октомври (понеделник) от 18:30 ч. по БНТ 2 стартира първият епизод на новото предаване "Нашето място България".
Това е съвместна продукция на регионалните телевизионни центрове на БНТ в Пловдив, Варна, Русе и Благоевград. Предаването ще се излъчва всеки делничен ден и е фокусирано върху културата и образованието, представяйки България като място, където "корените срещат бъдещето", а културата и историята са живи.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?