Алекс Николов и Лубе се класираха за 1/4-финалите в Шампионската лига

от Вяра Илиева , Източник: БГНЕС
08:43, 11.01.2023
Александър Николов Чивитанова Шампионска лига
Снимка: CEV Champions League Volley

Александър Николов и отборът на Кучине Лубе постигнаха пети пореден успех в най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини надиграха Бенфика с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) в мач от група С на надпреварата, изигран в португалската столица.

В първи кръг "червено-белите" надвиха съперника с 3:2 гейма. Лубе е безапелационен водач в класирането с 14 точки (5 победи), Бенфика е четвърти с 2 пункта (5 загуби).

Александър Николов завърши 3 точки (3 аса). Най-резултатен бе Габриел Гарсия Фернандес с 14 пункта, Марлон Янт приключи с 12 точки. Лусиано де Чеко се отчете със 7 точки. За съперника Ааро Никула реализира 11, Андре Рюма добави 9 точки.

В последния си двубой от груповата фаза Лубе среща Кнак на 25 януари, а Бенфика се изправя срещу френския Тур.