Арда допусна три гола от Динамо Москва в двучасова контрола

арда допусна три гола динамо москва двучасова контрола
Снимка: ПФК Арда Кърджали
18:21, 02.02.2023

Отборът на Арда Кърджали загуби с 1:3 от Динамо Москва в контролна среща, която продължи 120 минути и е част от лагера на тима в Турция.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на българите. Константин Тюкавин отправи силен удар, който обаче бе отразен от Анатоли Господинов. В 21-ата минута московчани откриха резултата. Даниил Фомин се разписа с удар с глава отблизо.

В 39-ата Тюкавин стреля от малък ъгъл, но стражът на Арда се намеси Три по-късно Умар Сако направи груба грешка, от която се възползва Константин Тюкавин. Нападателят отне топката, след което напредна и с мощен удар матира Господинов - 0:2.

Малко по-късно Преслав Боруков отправи удар с глава, но бе твърде слаб, за да затрудни Шунин. В 57-ата минута талантът на Динамо Арсен Захарян направи резултата 3:0. Младият футболист отбеляза от точката на дузпата, след като получи перфектен пас от Нгамалеу.

Три минути по-късно Умар Сако намали, вкарвайки красив гол с глава след центриране от корнер.

В 105-ата минута Фьодор Смолов направи страхотен пробив, след като се справи с няколко бранители на Арда, руският национал стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Обявиха тазгодишните номинации за наградите "Икар"
Десислава Трифонова: ДАНС е сезирала прокуратурата за "Джемкорп"