Арда напусна Лигата на конференциите след тежко поражение в Израел

23:08, 29.07.2021
Чете се за: 01:42 мин.
арда напусна лигата конференциите тежко поражение израел

Отборът на Арда Кърджали отпадна от третия по сила европейски клубен турнир Лигата на конференциите след загуба с 0:4 като гост на Апоел Беер Шева.

Така с общ резултат 6:0 израелският тим продължава пътя си към груповата фаза в надпреварата, а следващият му съперник ще бъде арменският Арарат (Ереван) или полският Шльонск (Вроцлав).

Както преди седмица в Кърджали, така и днес, Арда даде всичко от себе си в опит да затрудни опонента си, но за жалост играчите на Николай Киров така и не съумяха да отбележат дебютния си гол в Европа.

Вместо това те изостанаха в резултата още в 5-ата минута чрез Елтон Аколатсе, а малко преди първия половин час Рамзи Сафури удвои аванса на домакините с гол от дузпа.

След почивката пък Апоел стигна до нови два гола чрез Юджийн Анса и Ротем Атуел, които оформиха крайното 4:0.

Сега за Арда предстои малко по-дълга почивка, като следващият им двубой е гостуването на Левски на 8 август.

По програма кърджалии трябваше да играят тази неделя срещу ЦСКА, но заради европейските ангажименти и на двата отбора се взе решение срещата да бъде отложена.