ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Проверка на БНТ: Колко сме склонни да похарчим за подаръци?
Чете се за: 02:25 мин.
Външният министър: Не можем да оставим държавата на пауза
Чете се за: 03:02 мин.
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Братята Едмонд и Гриша Назарян за първи път ще участват заедно на турнир

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
Спорт

Синовете на Армен Назарян ще стартират в 20-то издание на турнира "Trophy de vulcano" във френския град Клермон Феран този уикенд

братята едмонд гриша назарян първи път участват заедно турнир
Снимка: БФ борба
Слушай новината

Братята Едмонд и Гриша Назарян за първи път ще стартират заедно на турнир. Синовете на Армен Назарян и техният отбор на ЦСКА в класическата борба ще участват в 20-то издание на турнира "Trophy de vulcano" във френския град Клермон Феран този уикенд.

Надпреварата е първа за Едмонд след мондиала в Белград през месец септември. Двукратният европейски шампион и втори в света ще излезе в по-горната за него категория до 63 кг. 18-годишният Гриша, балкански шампион за кадети от 2022 г. ще направи дебют при мъжете в категория до 67 кг. При мъжете ще стартира и Димо Димов (97 кг).

На турнира България ще има също петима представители при момчетата (U15) и двама при кадетите (U17), сред тях е Радостин Василев (92), трети на европейското за момчета през 2022 г.

Тимът ще бъде воден от Димчо Димчев, наш съдия на турнира ще е Никола Николов. В надпреварата участие ще вземат отборите от Великобритания, Испания, Италия, Гърция, Естония, както и домакините от Франция.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?