Цървена звезда спечели трофея в баскетболната Адриатическа лига

„Звездашите“ спечелиха спора за титлата с 3:0 успеха над Партизан.

цървена звезда спечели трофея баскетболната адриатическа лига
Снимка: ABA League
09:11, 20.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Цървена звезда си върна трофея в Адриатическата лига. Баскетболистите на Янис Сфейропулос надиграха Партизан с 82:76 в третия финален мач в „Щарк Арена“.

Така „звездашите“ спечелиха спора за титлата с 3:0 успеха и взеха реванш за миналата година, когато загубиха от състава на Желко Обрадович с 2:3 загуби във финалната серия. По този начин играчите на гръцкия специалист се поздравиха с трофей №7 в своята история от регионалната надпревара и се изравниха с „гробарите“ по този показател, като последните се задоволиха със среброто за четвърти път. Освен това "звездашите" си гарантираха оставане в Евролигата и през следващия сезон.

Гостите държаха инициативата в ръцете си през цялата първа част и след 10 минути игра изкопчиха крехка преднина от 2 точки. Тенденцията се запази и през цялата втора част, а на полувремето „звездашите“ фиксираха 42:38 в своя полза.

Промяна не настъпи и при подновяването на играта, като по този начин действащите шампиони на Сърбия поведоха със 7 точки в края на предпоследния период. Домакините опитаха опит з финален щурм в последната десетка, но техните съперници не се огънаха и ликуваха след финалната сирена.

Яго дос Сантош стана MVP на финалната серия в турнира. Бразилският гард се отчете с 11 точки за „звездашите“. Рокас Гиедрайтис и Лука Митрович записаха по 12, като вторият завърши и с 8 борби.

Алекса Аврамович отвърна за Партизан със 17 точки. Данило Анджушич добави 13.

Чете се за: 00:40 мин.
Георги Иванов пред БНТ: Франция е моят фаворит за Евро 2024 (ВИДЕО)
22:01, 14.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Антъни Генов, Габриел Донев и Симон Антъни Иванов допуснаха загуби на двойки
21:51, 14.06.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Най-младият треньор на Евро 2024 Юлиан Нагелсман повежда Бундестима към триумф (ВИДЕО)
21:27, 14.06.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Германците вярват във възможностите на страната и се гордеят от домакинството на първенство (ВИДЕО)
21:16, 14.06.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Стадионите, които посрещат фенове от цяла Европа за Евро 2024 (ВИДЕО)
Чете се за: 00:55 мин.
Томова се смъкна на 84-а позиция в ранглистата на WTA, Топалова с рекордно класиране