Цветан Соколов и Динамо (Москва) са на финал в Европа

11:28, 05.03.2021
Чете се за: 00:24 мин.
Волейбол
цветан соколов динамо москва финал европа

Капитанът на българския национален отбор, заедно с неговия Динамо (Москва) се класираха за финала на втория по сила европейски клубен турнир по волейбол Купата на CEV.

Московчани спечелиха и втората полуфинална среща с френския Монпелие, надигравайки съперника с 3:0 (25:23, 25:22, 25:10) като гост.

В самата среща Соколов записа 7 точки, а най-резултатен беше Сам Дееру с 12. За домакините Джоузеф Склейтър и Йоахим Пану реализираха по 11 пункта.

Така с общ резултат от 6:1 гейма възпитаниците на Константин Брянски се класираха за финала, където ще спорят с друг руски тим, Зенит.

Отборът от Санкт Петербург достигна до спора за трофея по изключително драматичен начин, след като спечели след "златен гейм" с 18-16 срещу белгийския Грийнярднярд Маасейк.