Даниел Хинков блесна с внушително представяне за юношите на Лудвигсбург

Юношеският национал поведе германците към драматична победа в последния им мач на турнир в Лондон

от Веселин Михайлов
18:19, 27.08.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Снимка: championsleague.basketball

Даниел Хинков и тимът до 18-годишна възраст на Лудвигсбург финишираха на трето място на международния турнир Future Stars, който се проведе в Лондон. Българинът и неговите съотборници оцеляха срещу Лондон Юнайтед със 105:95 след продължение в последния им мач на английска земя.

Хинков и компания записаха на сметката си две победи и две загуби в надпреварата, в която взеха участие още 18-годишните тимове на Англия, сборен отбор и Стела Адзура.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме и на голямата почивка светлинното табло светеше при 42:42. Англичаните развалиха статуквото при подновяването на играта и в края на третия период се отскубнаха с 12 точки, но германците наваксаха изоставането си в последната част, а тройка на Хинков в края прати мача в продължение. В допълнителните 5 минути Лудвигсбург наложи волята си и това бе всичко.

Хинков намери място в стартовата петица и блесна със страхотно представяне. Юношеският национал се превърна в кошмар за английския тим, който не намери алтернатива за неговото опазване. Гардът изригна с внушителните 48 точки, които допълни с 10 борби, 5 асистенции и 1 открадната топка за 42 игрови минути. При стрелбата си той бе 14/16 от средна дистанция, 4/9 зад дъгата и 8/12 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Втора етапна победа за италианеца Матео Малучели в Колоездачната обиколка на България