Мнозинството в пленарната зала, при избора на председател на Народното събрание, се формира спонтанно - никой не е договарял преди това кой как ще гласува. Това показва отношението на новоизбраните народни представители към досегашното управление на ГЕРБ. Това каза в студиото на "Още от деня" ген. Атанас Атанасов - заместник-председател на 45-ото Народно събрание и съпредседател на "Демократична България".
"ГЕРБ са в изолация - видимо е вече за всички, но мотивацията на
различните политически сили да подходят по този начин е различна", добави той.
Новоизбраното Народно събрание се събра на първо заседание (ОБЗОР)
Ген. Атанасов беше категоричен, че "Демократична България", като последователна политическа сила, "на никаква цена няма подкрепи какъвто и да е кабинет, излъчен от ГЕРБ.
Първи внесени законопроекти. Какви са акцентите?
"Очаква се този кабинет, предложен от ГЕРБ, да не получи парламентарна подкрепа и ще се отиде към мандат на втората политическа сила. Очакваме тяхната оферта, за да проведем преговори дали може да се формира мнозинство и правителство чрез мандата на втората политическа сила", обясни той.
Какво още коментира ген. Атанас Атанасов вижте във видеото.
Гледайте повече от "Още от деня"
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив