Георги Иванов с тежък жребий в олимпийската квалификация по борба в Истанбул

Състезанието при мъжете в свободния стил започва в събота от 10:00 българско време.

Георги Иванов - борба
12:51, 10.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Други спортове

Носителят на приза "Дан Колов" Георги Иванов с тежък жребий в олимпийската квалификация по борба в Истанбул.

Българският национал ще се бори на осминафиналите на категория до 125 килограма в свободния стил срещу унгареца Даниел Лигети, който е носител на пет медала от европейски първенства.

Лигети участва на турнира в Истанбул, тъй като на европейската олимпийска квалификация в Баку бе елиминиран на четвъртфиналите. Тогава Иванов се състезаваше в класическия стил, защото представител на България в свободния бе Ален Хубулов. Последният загуби директната схватка за квота срещу Гиорги Мешвидишвили от Азербайджан.

Иванов записа една победа на 130 кг класически стил и отпадна на четвъртфиналите.

Георги Вангелов ще стартира на 57 кг с квалификация срещу корееца Ким Сунгуон, а Микяй Наяим ще се бори на 65 кг срещу Габриел Чоу от Гамбия.

На 86 кг съперник на Рамазан Рамазанов ще бъде латвиецът Иварс Самусонок, а на 97 Ахмед Батаев чака победителя от схватка между канадеца Нишан Рандава и японеца Араш Йошида.

Борбата при мъжете свободен стил започва в събота от 10:00 българско време.

Лука Дончич след успеха на Далас над Оклахома: Беше един от най-трудните ми мачове
Масова диктовка в Националната библиотека в навечерието на Деня на Св. св. Кирил и Методий