Гол на Кристиано Роналдо помoгна на Португалия да надвие Полша

Звездата на иберийците отбеляза 133-ия си гол с националната фланелка в 215 мача.

23:41, 12.10.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Национален отбор по футбол на Португалия Кристиано Роналдо

Португалия победи Полша с 3:1 в мач от третия кръг на Лига А в Лигата на нациите. Кристиано Роналдо отбеляза 133-ия си гол с националната фланелка в 215 мача.

"Мореплавателите" бяха далеч по-активни в преден план през първото полувреме във Варшава. Роналдо можеше да открие резултата в 11-ата минута, но стреля в напречната греда.

Възпитаниците на Роберто Мартинес поведоха в средата на първата част. Бернардо Силва даде преднина на гостите с удар от вътрешността на наказателното поле.

Преди почивката футболистите в червено успяха да удвоят аванса си. Рафаел Леао осъществи впечатляващ пробив през центъра на терена, но стреля в дясната греда. Топката попадна в краката на Роналдо, която я изпрати в опразнената врата.

След паузата звездата на иберийците Роналдо бе заменен в 64-ата минута от Диого Жота.

Играчите на Михал Пробиеж намалиха изоставането си в 79-ата минута. Пьотр Желински се озова сам срещу вратаря и не сгреши за 1:2.

Интригата в срещата приключи в 88-ата минута, когато Ян Беднарек си отбеляза автогол. Бранителят се опит ада пресече подаване в наказателното поле на резервата Нелсън Семедо

Португалия оглавява класирането в група 1 с пълен актив от 9 точки. Полша остава на 3-ото място в подреждането с 3 пункта.

Очаквайте: Валентин Антов, Филип Виденов и Кубрат Пулев в "Арена спорт"