Григор Димитров постигна експресна победа над Адриан Манарино в Лондон

от Станко Димов
15:13, 17.06.2024
Чете се за: 01:57 мин.
григор димитров излиза втория мач рим

Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на турнира на трева от категория ATP 500 в Куинс Клъб. Поставеният под №3 в схемата българин победи с 6:1, 6:2 Адриан Манарино от Франция.

Срещата продължи само 63 минути. Българинът поведе с 3:0 срещу Манарино, а след още един пробив спечели първия сет с 6:1. Във втората част Димитров спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2.

Григор Димитров завърши мача с 12 аса и 86% спечелени точки на първи сервис. Той реализира четири пробива от девет възможности и не даде нито един брейкбол на съперника си.

Димитров и Манарино се познават отлично, като до момента са се срещали 6 пъти в официални двубои, като българинът води с 6-0 победи. За последно те играха на Мастърс 1000 турнира в Индиън Уелс (САЩ) по-рано през сезона, а бившият №3 в света се наложи с 6:3, 6:3. Любопитен е фактът, че всичките им срещи са били на твърди кортове.

Димитров пък има отлични спомени от турнира в Куинс Клъб, който той успя да спечели преди точно 10 години. Миналата година българинът взе решение да се пусне от квалификациите, като успя да запише общо 4 победи, преди да отстъпи пред бъдещия шампион Карлос Алкарас (Испания).

Победителят от срещата Димитров – Манарино ще срещне във втория кръг Карен Хачанов (Русия) или Себастиан Корда (САЩ).

Турнирът в Куинс Клъб е с общ награден фонд €2,411,390.