Президентът с послание по повод 21-та годишнина от подписването на договора за влизане на България в ЕС
Преди 21 години България подписа Договора за присъединяване към Европейския съюз – избор, който ни даде възможност да се развиваме като част от най-големия икономически и ценностен съюз в света. Това написа президентът Илияна Йотова по повод датата.
"Днес е време не само за равносметка, но и за нова амбиция – България да бъде активен глас за единна, силна и мирна Европа", допълва Йотова.
"Днес нашият апел е ясен: да работим за по-силна европейска икономика – конкурентоспособна, иновативна и устойчива. Само така можем да гарантираме благоденствието на нашите граждани и стабилността на Съюза", допълва Йотова.
По думите на президента, сигурността на Европа трябва да се гради не само чрез укрепване на силите, но и чрез диалог и дипломация.
В свят на нарастващи предизвикателства разумът, сътрудничеството и уважението към международното право са пътят към траен мир и сигурност, допълва държавният глава.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец