На срещата ще присъства и украинският президент Володимир Зеленски
Лидерите на страните от ЕС заседават днес извънредно в Брюксел, за да обсъдят допълнителната подкрепа за Украйна на фона на обявеното от Вашингтон спиране на военната помощ за Киев и разрива в отношенията между ЕС И САЩ. На срещата ще присъства и украинският президент Володимир Зеленски. България е представена от премиера Росен Желязков.
Европейските лидери ще обсъдят гаранциите за сигурност с оглед на осигуряването на траен мир в Украйна. Очаква се една от темите да бъде и изпращането на европейски военни части в Украйна при евентуално постигане на мирно споразумение. Другата основна тема на срещата е отбраната.
Европейската комисия представи тази седмица план за рязко увеличаване на военните разходи в следващите години.
Очаква се преди срещата на върха премиерът Росен Желязков да разговаря с лидерите от Европейската народна партия, сред тях за първи път ще бъде и бъдещият канцлер на Германия Фридрих Мерц.
                                            
                    
                        Битката за Покровск се ожесточава - бизнесът или дипломацията ще сложат край на войната?
                    
                    
                                            
                    
                        Доналд Тръмп заяви, че унгарският премиер Виктор Орбан е поискал изключение от американските санкции
                    
                    
                                            
                    
                        Пентагонът одобри доставката на далекобойни ракети "Томахоук" на Украйна
                    
                    
                                            
                    
                        САЩ изтегля войски от Източния фланг: Намалява се военното присъствие и в България
                    
                    
                                            
                    
                        Добрин Иванов, АИКБ: Бюджет 2026 е счетоводна гимнастика без реформи и ефективност