Шведите прекъснаха серия от шест поредни победи.
Отборът на Канада завърши на първо място в група „А“ на световното първенство по хокей на лед, след като победи с 5:3 селекцията на Швеция и събра 19 точки на сметката си.
„Кленовите листа“ нанесоха първо поражение на съперника на надпреварата в Стокхолм, а домакините прекъснаха серия от шест поредни победи и завършиха на второто място с 18 точки.
Нейт МакКинън се отличи с гол и две асистенции, Травис Конечни добави три асистенции, а Сидни Кросби и Джаред Спърджън допринесоха с по две асистенции. Вратарят Джордън Бинингтън завърши с 25 спасявания.
Швеция на четвъртфиналите ще играе срещу защитаващия титлата си Чехия.
Канада ще стартира в елинимациите срещу Дания, който в последния мач в група „Б“ надделя над Германия с 2:1.
В другите два четвъртфинала в четвъртък ще играят победителят от група „Б“ и световен вицешампион Швейцария срещу Австрия и САЩ срещу олимпийския първенец Финландия.
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган