Капаноглу и Трендафилов продължават да водят при бъгитата в разгара на Balkan Offroad Rallye 2023

капаноглу трендафилов продължават водят бъгитата разгара balkan offroad rallye 2023
13:15, 05.10.2023
Чете се за: 03:10 мин.

Етап 3 на Balkan Offroad Rallye 2023 беляза преполовяването на тазгодишното издание на международната офроуд надпревара. Най-дългият етап – 330 километра (от които 252 състезателни), отведе кервана на състезанието към втория бивак в град Алба Юлия.

Добрата новина е, че Мурат Капаноглу и Александър Трендафилов (Can Am) продължават да държат първото място във временното класиране при SSV-бъгитата. Българите финишираха маратонския етап със седмо време, като имат аванс от 4 минути пред основните си опоненти Томас Залескас и Аидас Бубинас от Литва (Can Am). Отсечката до Алба Юлия бе спечелена от унгарците Золтан Гарамвоелги и Алберт Хорн от Унгария (Can Am), благодарение на което те се изкачиха до третото място в генералното, с близо 6 минути пасив спрямо българите.

Димитър Чолаков и Стоян Стоянов (Can Am) дадоха 18-о време за деня, като в генералното са на 13-о място. Константин Чолаков и Ивайло Жеков (Can Am) не успяха да изкарат маратонския ден и, заради натрупаното контролно време са на 22-о място в подредбата.

Малшанс имаха и участниците ни в автомобилния клас Дончо Цанев и Зорница Тодорова (Suzuki Proto). След като във втория етап не издържа диференциала на машината им, сега се предаде и скоростната кутия. Това означаваше втори недовършен етап, 18-о място за деня и 22-о във временната подредба.

При мотоциклетистите, етапната победа отиде при поляка Кшищоф Ярмуз (КТМ), с което той се изкачи и начело на генералното класиране. По същата схема триумфира и сънародникът му Иренеуж Остафин (Polaris), който увеличи аванса си в класирането при ATV-четириколките.

В надпреварата Balkan Extreme, която предлага изключително тежки офроуд трасета за подготвени всъдеходи, Хардо Мере бе най-бърз в отсечката, с което затвърди лидерството си в категорията.

Предпоследният етап 4 на Balkan Offroad Rallye 2023 ще предложи изцяло нови трасета за участниците в планините близо до известния път „Трансалпина“, като трасето ще достига до 1850 метра надморска височина. В менюто за деня са заложени 280 километра, като 131 от тях ще са срещу хронометъра.

Ювентус спечели за 15-ти път в историята си Купата на Италия
00:03, 16.05.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Кадис спечели андалусийското дерби срещу Севиля и запази шансовете си за оцеляване в Ла Лига
22:56, 15.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Даниел Колинс развали изцяло беларуски полуфинал на турнира WTA 1000 в Рим след победа срещу Виктория Азаренка
22:50, 15.05.2024
Волейболните отбори на България и Естония не излъчиха победител във втората контролна среща помежду си
22:33, 15.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
ПАОК оглави класирането в гръцкото първенство по футбол след победа срещу Панатинайкос
22:23, 15.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ценни експонати бяха изложени в регионалния исторически музей на Плевен по случай Деня на града (ВИДЕО)
21:49, 15.05.2024
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
21:20, 15.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Балкан Ботевград е първият финалист в НБЛ
21:06, 15.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Аржентина, Уругвай и Парагвай ще се класират автоматично за световното първенство по футбол през 2030
Кабинетът публикува пълен запис от срещата с енергетиците (ВИДЕО)