Константин Стоилов е победител в гигантския слалом на Държавното първенство в Банско, Алберт Попов остана втори

При жените убедителна победа записа Луиза Бертани.

стоилов бертани спечелиха титлите гигантския слалом държавното първенство ски банско
15:58, 02.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Константин Стоилов и Луиза Бертани от "Витоша ски" са шампиони на България в гигантския слалом. Стоилов водеше след първия манш на днешния старт за Държавното първенство по отлично подготвеното трасе на писта "Томба" в Банско. Във втория обаче допусна грешка и завърши трети, но взима титлата, като най-предно класиран български състезател.

Победител стана Хю МакАдам (Австралия), а втори е Микаел Оскар Холтер (Норвегия).

Среброто в българското първенство завоюва Алберт Попов (Мотен), който изостана на 0.06 от Стоилов, въпреки че след първия манш губеше от него с 1.10 секунди. Бронзът взе Калин Златков (Юлен).

При жените убедителна победа записа Луиза Бертани. Втората Анина Цурбриген (Витоша ски) остана на 1.20 секунди, следвана на 1.50 секунди от Луис Джаксън (Великобритания). За Държавното първенство трета се класира Елена Стоилова (Мотен).

Шампионатът продължава утре с дисциплината слалом за мъже и за жени.

Цървена звезда е шампион на Сърбия по футбол за 35-ти път в историята си
00:06, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
11 гола паднаха в първите полуфинали в Лигата на конференциите
00:02, 03.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург
23:26, 02.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Валентина Георгиева се класира с трети резултат за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
22:16, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
22:07, 02.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Коди Милър-Макинтайър: Направихме повече от това, което хората очакваха
20:59, 02.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Министър Илиев: Изпълнихме поетия ангажимент и успешно реализирахме програмата за споделено финансиране