Латина с първа победа в Италия, Иван Алипиев бе избран за MVP

иван алипиев точки загубата латина втория кръг италианската серия
21:49, 01.11.2023

Отборът на Латина се поздрави с първа победа от началото на сезона в Италия. Тимът успя да направи обрат в мача си срещу Луис Рома и да прекъсне серията си от шест поредни загуби, отреждащи му 11-ата позиция в регион „Зелен“ на баскетболната Серия А2.

Латина надделя над домакините от тима на Луис Рома с 86:76 в двубой от седмия кръг, като на почивката резултатът бе 51:40. В следващите две части обаче гостите успяха да наложат волята си и да се върнат в мача и да намалят изоставането си на 2 точки. В последната четвърт тимът на Латина вкара 22 точки срещу 10 за съперника и записа първа победа от 7 мача.

Иван Алипиев бе избран за MVP, като се отличи с 13 точки, 8 борби и 1 асистенция. Другият българин в отбора на Латина Борислав Младенов завърши с 6 точки, 3 борби и 2 асистенции. Най-резултатен за гостите стана Салваторе Парило с 17 точки, Франк Гейс добави 16 за ценния успех.

За домакините Тайлор Бадмус реализира 22 точки. Отборът на Рома е на 9-ата позиция след 7 кръга, с две поражения и пет загуби. В следващия кръг Латина приема тима на Виджерано в неделя.

Десетки убити при нов израелски удар по бежанския лагер "Джабалия"