Димитър Илиев
22:59, 12.08.2021
Български футбол

Отборът на Локомотив Пловдив отпадна от Лигата на конференциите.

„Смърфовете“ загубиха срещата-реванш от Копенхаген в третия квалификационен кръг и след общ резултат 3:5 напускат надпреварата. В първия двубой в Пловдив двубоят завърши 1:1.

При гостуването си на стадион „Паркен“ Локомотив Пд не успя да се противопостави на своя по-именит съперник и претърпя поражение с 2:4. Разликата в класите определено беше в полза на датчаните.

Домакините поведоха до 20-ата минута с две попадения на Кевин Дикс, а Димитър Илиев върна надеждите на пловдивчани, намалявайки разликата за 1:2 в 30-ата минута.

Класата на Копенхаген пролича и в края на първото полувреме. 24-годишният полузащитник Пеп Биел стреля от границата на наказателното поле по земя за 3:1.

След почивката двата тима си размениха по още едно попадение. В 48-ата минута младият нападател Мохамед Дарами беше изведен майсторски, за да вкара за 4:1. В самия край на мача Лукас Салинас се справи с двама защитници около него в наказателното поле, като ги преодоля за крайното 2:4.