Монако изравни серията с Макаби Тел Авив в Евролигата

монако стана четвъртият отбор гарантира плейофите евролигата
Снимка: БГНЕС АРХИВ
11:15, 28.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Монако изравни четвъртфиналната серия с Макаби Тел Авив в Евролигата. На свой терен отборът от Княжеството измъкна победата след 86:74.

След равностойно първо полувреме, Монако взе нещата в свои ръце през третата част и стигна до аванс от 13 точки за 67:54. Ели Окобо дори направи преднината на своя тим 17 точки, но Макаби не се отказа и намали до 70:78 след далечен снаряд на Джон ДиБартоломео. Домакините върнаха жеста за 84:72 чрез Джордан Лойд, като до края не изпуснаха лидерството.

Лойд записа рекордните в кариерата си 33 точки за Монако, включително и 5 тройки. Якуба Куатара добави 12. С по 11 точки се отчетоха Ели Окобо и Майк Джеймс, като вторият направи и 6 асистенции.

Уейд Болдуин бе най-резултатен за Макаби Тел Авив със 17 точки. Лоренцо Браун остана с 16, 5 борби и 6 асистенции.

Третият двубой от серията между Макаби Тел Авив и Монако ще бъде на 2 май. Играе се до три успеха от пет срещи.

Масово сбиване беляза края на втория мач от четвъртфиналната серия между Реал Мадрид и Партизан, който се проведе на испанска земя в "УиЗинк Сентър". Срещата завърши при резултат 95:80 за Партизан, който води с 2-0 победи в серията преди третия мач, който ще се проведе във вторник от 21:30 часа в Белград.

Веселин Топалов разделя първото място след втория ден на шахматния турнир в Саламанка
Злато и бронз за България в първия ден на Европейското клубно първенство по таекуондо в София