Гледайте олимпийската квалификация по борба в Истанбул НА ЖИВО по БНТ 3

Решителните схватки за участие на Игрите в Париж може да наблюдавате от четвъртък до неделя от 18:00 ч. по БНТ 3.

Радостин Любомиров
от Радостин Любомиров
19:25, 12.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
живо истанбул магомед рамазанов спечели квота българия игрите париж

Световната квалификация в Истанбул е последен шанс за борците ни да спечелят място на Олимпийските игри в Париж.

Битките за олимпийски квоти може да проследите от четвъртък до неделя НА ЖИВО по БНТ 3 и на сайта ни!

Състезанието предлага 54 олимпийски квоти във всяка от шестте категории на трите стила. Всяка тегловна категория предлага три олимпийски места в Париж – по едно за двамата финалисти и едно за победителя в плейофа между двамата бронзови медалисти.

Припомняме ви, че в първия ден на турнира Айк Мнацаканян спечели квота за България за Париж 2024 в категория до 77 кг. на класическия стил. Другите ни трима представители при класиците допуснаха поражения на старта.

В петък огромна радост за страната ни донесе Юлияна Янева, която заслужи виза при дамите в категория до 76 кг.

Мими Христова, Миглена Селишка, Ирена Бинкова и Евелина Николова трябваше да се сбогуват с олимпийската си мечта.

В събота в битките за третото място, Селишка в категория до 50 кг отстъпи с технически туш с 0:10 от опитната Мария Стадник, а Мими Христова в категория до 68 кг допусна поражение от канадката Линда Мораис също с технически туш с 4:14 точки.

Така при жените оставаме с две квоти за Париж, спечелени от Биляна Дудова в категория до 62 кг и Юлиана Янева при 76-килограмите.

Квота за България в категория до 86 кг на свободния стил извоюва Магомед Рамазанов, който победи Владимир Гамкрелидзе от Грузия.

Георги Вангелов 57 кг, който продължи борбата си за квота в неделя, за съжаление не успя да премине през репешажите, като отстъпи с 4:6 точки пред украинеца Андрий Ясенко.

Микяй Наим (65 кг), Рамазан Рамазанов (74 кг), Ахмед Батаев (97 кг) и Георги Иванов (125 кг) не успяха да достигнат до схватки за квоти за Париж.

Гледайте по БНТ 3 и на сайта ни олимпийската квалификация по борба в Истанбул!

Феновете на Левски забавиха началото на мача с Черно море с протест срещу Наско Сираков
Атлетико Мадрид направи нова крачка към участие в Шампионска лига през идния сезон