Националките до 20 години без шанс срещу Турция на Балканиадата по волейбол

Втора загуба за момичетата на Борислав Крачанов в Тирана

Снимка: bvf.bg
18:06, 22.07.2024

Българският национален отбор по волейбол за жени до 20 години допусна втора грешка на Балканиадата в Тирана. Момичетата на Борислав Крачанов отстъпиха пред Турция с 0:3 гейма (20:25, 12:25 и 16:25) в мач от третия ден.

Така българките имат една победа и две загуби. Утре (вторник) младите „лъвици“ ще премерят сили със Северна Македония. Мачът е от 16:00 часа българско време.

Първият гейм се оказа равностоен само в началото, след което туркините се откъснаха със сериозна разлика и сложи край на първата част с 25:20. Южните ни съседки бяха още по-убедителни във втория гейм, в който не срещнаха трудности да доминират и да спечелят с 25:12. Българките направиха опит да изглеждат по-равностойно в третата част, но техните съпернички за пореден път си осигуриха комфортна разлика, а с това и спечелването на гейма с 25:16.

Турнирът е генерална репетиция за младите „лъвици“ преди европейското първенство през август, на което см домакини.

Помощ от държавата ще получи фермера от Харманли, който загуби стадото и стопанството си