Националният отбор на България по хокей на лед за мъже загуби от Тайван в последния си мач от световното първенство, Дивизия II в София

Така българският тим приключва с две победи и три загуби в турнира и заема четвърто място в класирането с пет точки.

националният отбор българия хокей лед мъже загуби тайван последния мач световното първенство дивизия софия
19:09, 28.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор на България по хокей на лед за мъже претърпя поражение от Тайван с 4:3 (0:1, 3:1, 1:1) в петия, последен кръг от световното първенство в Дивизия II, група В, което се провежда в Зимния дворец в София.

Така българският тим приключва с две победи и три загуби в турнира и заема четвърто място в класирането с пет точки. Преди последната среща тази вечер между Белгия и Грузия, начело са белгийците с 12 точки и четири победи от четири мача, а на последното, шесто място е съставът на Турция с 2 точки след един успех от петте си изиграни двубоя.

Националите поведоха срещу Тайван с попадение на Веселин Диков в първата третина, но съперникът обърна до 3:2 във втория период. За България точен бе Мартин Наков, правейки резултата 2:1 в този момент.

В последната третина отборът на Тайван поведе с 4:2, а Георги Искренов оформи крайното 4:3.

България посрещна един от най-светлите християнски празници - Цветница
Последният във френската Лига 1 Клермон спечели първия си двубой от януари насам