Националният отбор по баскетбол за юноши до 16 г. загуби втората контрола срещу Израел

За разлика от предишния мач, този път баскетболистите на Янко Янков бяха догонващи в резултата през цялото време.

българия u16 хърватия финала европейското първенство баскетбол дивизия
Снимка: FIBA
22:05, 24.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националният отбор на България за момчета U16 загуби втората си контрола срещу Израел. След победата преди ден, днес тимът ни отстъпи на своя съперник с 64:92. Двубоят отново се проведе в „Арена Ботевград“.

Те допуснаха серия от 15 безответни точки в края на първата четвърт, след която изоставаха с 13:30.

Националите ни заиграха по-добре в нападение през втория период и на почивката намалиха за 37:50.

След паузата обаче Израел отново започна да трупа разлика и до края успя да спечели убедително.

Ив Кастение бе най-резултатен за България с 10 точки, по 9 имат Марк Воденичарски и Дарио Тодоров.