ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Най-смъртоносният ден в Индия: Почти 3700 починаха в Индия от COVID-19 за 24 часа

Чете се за: 01:07 мин.
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      Снимка: БГНЕС
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Индия продължава да се бори с третата вълна на COVID-19. В събота страната преживя най-смъртоносния си ден от началото на пандемията - регистрирани са почти 3700 смъртни случая за денонощие. Международната общност се мобилизира да осигури кислород на индийските болници.

      И днес стотици починаха в болничните си легла заради недостиг на кислород. От петък лекарите в Делхи предупреждават, че запасите са изчерпани. Социалните медии са залети с отчаяни молби на хора, търсещи обдишващи апарати.

      Международната общност реагира с бързи доставки на резервоари с кислород. Над 40 държави вече са изпратили.

      Самолети, кораби, влакове, камиони - цялата транспортна мрежа на Индия е мобилизирана да достави до болниците животоспасяващия кислород.

      10 щата вече са под пълна карантина. Федералните власти отказват да наложат национална. Обяснението е, че подобна мярка ще съсипе икономиката на страната.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?